Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

technikum informatyczne

Technikum Informatyczne

Technologia informacyjna to najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. W naszej szkole nauczysz się konfigurowania sprzętu, oprogramowania, projektowania stron i graficznego ich tworzenia. Języki programowania – Pascal, C++ nie będą miały przed tobą tajemnic. Akademia Cisco i laboratorium ECDL stworzą Ci warunki do wejścia na wyższy krąg wiedzy IT. Te umiejętności dadzą Ci przewagę przy ubieganiu się o pracę. Zatrudnienie znajdziesz w każdej firmie gdyż komputery są wszędzie, lub specjalistycznych serwisach, firmach produkujących komputery.  Język angielski zawodowy to dodatkowy atut.

Przedmioty punktowane przy postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym:

• j. polski
  • matematyka
  • informatyka
  • j. obcy

Kwalifikacje:

E.12. Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych

E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami

E.14. Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami

Technik Informatyk będzie przygotowany do posługiwania się gotowymi pakietami oprogramowania użytkowego dla powszechnie spotykanych zastosowań, projektowania i zakładania baz danych i ich oprogramowaniem aplikacyjnym, administrowaniem baz danych i systemami przetwarzania informacji, dobierania konfiguracji sprzętu i oprogramowania dla różnych zastosowań, obsługiwania lokalnych sieci komputerowych i nadzorowania ich pracy

Absolwenci tego kierunku mogą kontynuować naukę na wszystkich uczelniach wyższych.

Perspektywy zatrudnienia:

Absolwenci tego kierunku mogą podejmować pracę we wszystkich firmach, w których są komputery. Informatyków potrzebują firmy z każdej branży, mające własną bazę komputerową: banki, urzędy, media, telekomunikacja, szkoły i uczelnie, firmy specjalizujące się w dostawie sprzętu komputerowego. Technicy informatycy mogą podejmować prace we wszystkich gałęziach gospodarki, w których mają zastosowanie komputery. Zawód ten charakteryzuje się uniwersalnością, tzn. można go wykonywać nie tylko w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach informatycznych, ale również tam, gdzie jest wprowadzana informatyzacja.

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.