Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach

Policyjno-prawna

Klasa o profilu policyjno- prawnym

Nowatorska oferta edukacyjna skierowana do młodzieży ponadgimnazjalnej jest odzewem na społeczne oczekiwania i potrzeby młodzieży.

Przedmioty punktowane przy postępowaniu rekrutacyjno – kwalifikacyjnym:

• jęz. polski
  • jęz. obcy
  • matematyka
  • geografia

W klasie o profilu policyjno- prawnym w 3 letnim okresie kształcenia obowiązywać będą przedmioty w zakresie rozszerzonym:

• Wiedza o społeczeństwie;
  • geografia
  • język angielski.

Oraz jako dodatkowe przedmioty uzupełniające:

• techniki obronne i sztuki walki
  • podstawy prawa i wiedzy o pracy policji

W ramach programu młodzież będzie mogła zapoznać się z praktycznymi aspektami służby policyjnej poprzez obserwacje pracy Policji i wycieczki do komisariatów policji, do laboratorium kryminalistycznego, strzelnicy sportowej. Sprawność fizyczną uczniowie mogą rozwijać w nowoczesnej hali sportowej oraz w sekcji podnoszenia ciężarów funkcjonującej w szkole.  Ważnym aspektem kształcenia mają być letnie obozy szkoleniowe z zakresu samoorobrony i przetrwania.

W programie nauczania znajdzie się między innymi:

- wiedza o pracy policji,
- wybrane zagadnienia prewencji kryminalnej i techniki kryminalistycznej,
- wybrane zagadnienia prewencji i ruchu drogowego,
- wybrane zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego,
- wybrane elementy prawa,
- wybrane zagadnienia z zakresu środków przymusu, ochrony osobistej i broni palnej
- samoobrona i techniki interwencyjne,
- ochrona osób i mienia,
- musztra policyjna,

Po ukończeniu szkoły i zdaniu matury absolwenci mogą podjąć decyzję o przystąpieniu do egzaminu rekrutacyjnego do policji i innych służb mundurowych, kontynuowaniu nauki        na wszystkich uczelniach wyższych.

Absolwenci otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do policji. Mogą kontynuować naukę na wyższych uczelniach.

ZAŁĄCZNIKI:

• policyjno-prawna
    Utworzono dnia 22.02.2015, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.